Vykašlime sa na zákony

Autor: Nataša Holinová | 23.10.2013 o 10:41 | Karma článku: 21,62 | Prečítané:  3866x

To nie je dobrá správa, že čipovanie zvierat prestalo byť 22 dní po nadobudnuti platnosti povinné. Je to správa, že zákon je zdrap papiera. Je to signál: vybodnite sa na zákon aj nabudúce.

Na prvý pohľad sa zdalo, že vyhrali tí, čo zákon so sankciou za nesplnenie 300 - 800 eur ignorovali, a okašľali sa tí, ktorým záleží na dodržiavaní zákonov, aj keď s nimi nesúhlasia. Možno začipovali mačku žijúcu 12 rokov na vyššom poschodí paneláka alebo nedajbože vrazili zviera do útulku s myšlienkou, že si čip nemôžu dovoliť a pokuta 300 eur by bola pre nich likvidačná. V skutočnosti sme sa okašľali všetci.

Keď minister 18. októbra "pripustí", že zákon je nejednoznačný, je to jeho problém, nie mediálnej "kampane", čo je zjavne jeho nová mantra, odkedy zviditeľňoval obec Komjatice. Keď minister oznámi, že "zákon bol nejednoznačne napísaný", povedal pravdu o svojej robote, nič viac a nič menej, hoci o to "viac" sa úporne snažil, napríklad zvaliť to na veterinárov a médiá. To je jeho pracovná úloha, to je úloha ministerstva, hodiť zákony do parlamentu v takom stave, aby sa nemuseli meniť tri týždne po tom, ako sa odhadom tretina majiteľov zvierat zľakla a poslúchla pod hrozbou sankcií. A to je úloha, v ktorej úplne zlyhal.

Diskutovať o čipovaní môžeme do aleluja, istotu máme v jednej veci: zákony nemusíme brať vážne. Môže sa stať, že o pár dní budú zrušené.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?