Pes miláčik alebo zabijak? (výsledky súťaže)

Autor: Nataša Holinová | 24.5.2011 o 9:56 | (upravené 24.5.2011 o 14:26) Karma článku: 7,53 | Prečítané:  2234x

Aj tuto slúžim ľudu, čiže napĺňam heslo "admin homini lupus". Po ceste na posledné fotostretko som nie bez istej zlomyseľnosti vymyslela pre účastníkov fotosúťaž s témou: Keksík. Na fotky psíčkov a mačičiek sa často nadáva, ale kto urobí poriadny portrét psa? - občas sa zúfalo pýtam monitora blúdiac po našom fotoportáli. Prisľúbila som nezávislého rozhodcu a dokonca cenu.

Iste ste zvedaví, koho som poprosila o hodnotenie a ako fotí.

Takto fotí VH:

vlad1.jpg

A terazki k súťaži:

Najväčší počet z vás bol zbytočne diskvalifikovaný už v úvode jednoduchým faktom, že ste neposlali nijakú fotku, a to bola pre porotu neprekonateľná prekážka. Sústredili sme sa teda na ostatných a z užšieho výberu som sa rozhodla publikovať tieto najlepšie fotky:

Brki to spočiatku poňal veľmi ponuro a touto momentkou, kde mu Keks uniká z dosahu širokouhlého objektívu, mi zdeformoval zviera na nepoznanie. Napriek tomu má fotka ducha, aj keď psíka veľmi očierňuje.
VH na ňu dlho zachmúrene pozeral a potešil ho až vlastný komentár: "Třicet případů majora Kexana".

brk1.jpg

Jaza priniesla v podstate fotoreportáž o tom, že Keksík na Krížnej nemal inej roboty, ako pózovať raz jednému a hneď aj druhému, pričom prepletá nôžkami spôsobom, ktorý raz bude zaujímať jeho ortopéda. Práve nôžky priniesli Keksa, to jest Jazu na čestné štvrté miesto, keď VH zbadal jazykovú súvislosť: "Krížne nohy na Krížnej sú vtipné." Okrem toho pochválil krajinku.

jaza.jpg

Koadminka Janet je od prírody dobrá duša, čo je orgán, ktorý pri fotení nezaprieš a v takom svetle sa usiluješ vidieť aj objekt. Keksa lákala na čokoládu s lieskovými orieškami a navyše uhádla, aká je moja obľúbená farba. Práve na harmóniu dvoch červených prvkov som márne upozorňovala rozhodcu, ktorý videl "prázdnu misku a žobrajúceho Keksa". (Ak rátame aj kliešťa nad obojkom, ktorého večer našiel Cyril, červené prvky sú tri.) Konečné slovo profesionála znelo: "Milá fotka. Červeň berie."

janet.jpg

Zolec je vynikajúci portrétista a táto fotka upútala, už keď ju zavesil na náš fotoportál. Keby som nepoznala účastníkov, neuverím, že títo dvaja nepatria k sebe, a dokonca sa zdá, že majú za sebou nejaký vážny príbeh (jeden druhého vyniesol z požiaru alebo také čosi), o ktorom svedčí psí zadok dôverne pritisnutý k Cyrilovi. VH vraví, že je to aj technicky najlepšia fotka, akú v sérii vidiel.

zolo.jpg

A na víťaznej fotke sme sa dlho smiali. Brki sa pochlapil a "chlapstvo" je tuším aj druhoplánová téma tejto fotky. Ja som vypískla len: "potentované prírodou", VH ju umiestnil na prvé miesto a komentoval: "vzácna kombinácia vulgárneho a veľmi milého."

brk2.jpg

Knižku zo série National Geographic o fotení portrétov teda posielame Brkovi (tomu milému človeku na Jazinej fotke) a ja už vymýšľam tému na október. Zatiaľ mám "úloha literatúry v 21. storočí", ale upozorňujem, že môže byť aj horšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovi fašisti už majú plán B. Ani zákaz strany ich nemusí odstaviť

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?