Vykašlime sa na zákony

Autor: Nataša Holinová | 23.10.2013 o 10:41 | Karma článku: 21,62 | Prečítané:  3916x

To nie je dobrá správa, že čipovanie zvierat prestalo byť 22 dní po nadobudnuti platnosti povinné. Je to správa, že zákon je zdrap papiera. Je to signál: vybodnite sa na zákon aj nabudúce.

Na prvý pohľad sa zdalo, že vyhrali tí, čo zákon so sankciou za nesplnenie 300 - 800 eur ignorovali, a okašľali sa tí, ktorým záleží na dodržiavaní zákonov, aj keď s nimi nesúhlasia. Možno začipovali mačku žijúcu 12 rokov na vyššom poschodí paneláka alebo nedajbože vrazili zviera do útulku s myšlienkou, že si čip nemôžu dovoliť a pokuta 300 eur by bola pre nich likvidačná. V skutočnosti sme sa okašľali všetci.

Keď minister 18. októbra "pripustí", že zákon je nejednoznačný, je to jeho problém, nie mediálnej "kampane", čo je zjavne jeho nová mantra, odkedy zviditeľňoval obec Komjatice. Keď minister oznámi, že "zákon bol nejednoznačne napísaný", povedal pravdu o svojej robote, nič viac a nič menej, hoci o to "viac" sa úporne snažil, napríklad zvaliť to na veterinárov a médiá. To je jeho pracovná úloha, to je úloha ministerstva, hodiť zákony do parlamentu v takom stave, aby sa nemuseli meniť tri týždne po tom, ako sa odhadom tretina majiteľov zvierat zľakla a poslúchla pod hrozbou sankcií. A to je úloha, v ktorej úplne zlyhal.

Diskutovať o čipovaní môžeme do aleluja, istotu máme v jednej veci: zákony nemusíme brať vážne. Môže sa stať, že o pár dní budú zrušené.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Všetci sú napojení na všetkých. Aj farmári na slušných

Protestujúci sa učia jeden od druhého. No a čo?


Už ste čítali?